Telefon
WhatsApp
Filtre Bakım Onarımı

Hava filtreleri araçta sık değişen parçalardan biridir. Çok da maliyetli bir şey olmadığı için otomobil bakımında genellikle tavsiye edilmektedir.

Aslında oldukça ehemmiyetli bir şeydir hava filtrelerinin değişimi. Motorun verimli ve arıza yapmadan çalışmasının sağlanması amacıyla sık sık değiştirilmesi gerekir. Yeterli performansa ulaşamıyorsanız aracınızın mutlaka hava filtresine de bir baktırmanızı tavsiye ediyoruz.

Hava filtreleri motorda yanma olayını gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan havayı süzgeçten geçirerek temizler. Bu sayede havadaki toz vs zararlı maddelerin motora zarar vermemesini sağlamış olursunuz.

Motora giren havanın temizliği ne kadar önemliyse giren havanın miktarı da bir o kadar önemlidir. Eğer giren hava miktarı yetersiz ise yanma olayın tam olarak gerçekleşmesi mümkün olmaz ve motor istenilen performansı sergilemez. Motora yeter derecede hava girmesi de hava filtresinin temiz ve yeni olmasına bağlıdır. Bu durum sizi yakıt yönünden de zarar ettirebilir. Yanma için daha fazla yakıt kullanılması gerektiği için.

Top